На головну
Зворотній зв'язок
Карта сайту
RSS-експорт
  прапор Сьогодні: 08 Жовтня, 2011 р. 14:16:40 Додати в вибране | Зробити стартовою krest  
header

Меню сайту

Випадкове фото

фото 102

Дружні ресурси

Важно! Перед вами архивная версия официального сайта Южноукраинска 2013 года! Скоро на его месте будет справочный сайт об этом городе!

Комплексна (Зведена) Програма підвищення

безпеки енергоблоків АЕС України

Цей документ надає загальну інформацію стосовно Екологічної Оцінки та Процесу Залучення Зацікавлених Сторін для тих, хто не зміг відвідати публічні консультації.

Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки (КЗПБ)

В 1995 році Уряд України, уряди країн Великої Сімки та Комісія Європейського Співтовариства (КЄС) підписали Меморандум про взаєморозуміння (МВ) щодо програми підтримки закриття Чорнобильської АЕС. Ядерна безпека АЕС – одна з чотирьох сфер, над якими працюють згідно цього Меморандуму.

На сьогодні на чотирьох діючих АЕС України (Хмельницька, Рівненська, Южноукраїнська та  Запорізька АЕС) в експлуатації знаходиться 15 ядерних енергоблоків.  Для цих енергоблоків експлуатуючою організацією (оператором) - ДП НАЕК «Енергоатом» була розроблена КЗПБ. КЗПБ враховує всі рекомендації, винесені в кінцевому звіті спільного проекту КЄС, МАГАТЕ та України (Звіт МАГАТЕ від лютого 2010 року, Договір між ЄК та МАГАТЕ 2007/45268) згідно «Дорожньої карти ядерної безпеки атомних електростанцій, що знаходяться в експлуатації» МВ.

Екологічна оцінка (ЕО)

Відповідно до вимог національного законодавства та міжнародних рекомендацій, потребується екологічна оцінка реалізації КЗПБ.

ДП НАЕК «Енергоатом» за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), що виступає потенційним кредитором реалізації КЗПБ,

проводить Екологічну оцінку за допомогою компаній Pöyry та УЦЕВП.

ЕО має на меті оцінку впливів на навколишнє середовище, пов’язаних з реалізацією КЗПБ, для забезпечення дотримання вимог з охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки. ЕО має бути проведена у відповідності до положень та вимог міжнародних угод, національного законодавства  України, законодавства ЄС та правил ЄБРР щодо консультацій з громадськістю.

Оскільки КЗПБ передбачає підвищення безпеки на всіх чотирьох існуючих АЕС без нового будівництва, збільшення потужностей чи подовження терміну експлуатації. Екологічна оцінка КЗПБ не цілком підпадає під вимоги державних  будівельних норм щодо оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) для нових об’єктів.

Процес ЕО регулюватиметься нормативним документом, розробленим спеціально для даного випадку та оприлюдненим на веб-сайті ДП НАЕК «Енергоатом».

Залучення зацікавлених сторін

Протягом періоду консультацій в наступних міських державних адміністраціях будуть відкриті інформаційні центри та розміщена реферативна інформація щодо Звіту про ЕО:

·         м. Енергодар (Запорізька область),

·         м. Кузнецовськ (Рівненська область),

·         м. Нетішин (Хмельницька область),

·         м. Южноукраїнськ (Миколаївська область).

ДП НАЕК «Енергоатом» оприлюднить Звіт про ЕО в червні 2011 р.; зустрічі з громадськістю заплановані на липень 2011 р.

Механізм надання запитань, коментарів, пропозицій або скарг

Якщо у Вас виникло бажання висловити будь-які запитання, коментарі, пропозиції або скарги, Ви можете надіслати електронного листа за адресою sup.public@gmail.com; заповнити форму на Інтернет-сайті http://www.energoatom.kiev.ua/  або у вказаних інформаційних центрах міських державних адміністрацій.

Контактний телефон - (044)201-09-08, контактні особи – Кочугов О. О., Бойко В. Б.

 


 

Нормативні акти

14.09.2011
Про затвердження комплексного плану-заходів щодо забезпечення беззбитковості та сталого функціонування комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» на 2011-2014 роки

14.09.2011
Про затвердження складу комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам в новій редакції

05.10.2011
Про внесення змін та доповнень до Положення про туристичний збір, затвердженого рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.01.2011 № 47 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів та затвердження Положень про місцеві податки і збори»

05.10.2011
Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна фізичних осіб у м. Южноукраїнськ

05.10.2011
Про внесення змін та доповнень до Положення про туристичний збір, затвердженого рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.01.2011 № 47 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів та затвердження Положень про місцеві податки і збори»

05.10.2011
Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна фізичних осіб у м. Южноукраїнськ

Інформація

GISMETEO: Погода по г.Южноукраинск