На головну
Зворотній зв'язок
Карта сайту
RSS-експорт
  прапор Сьогодні: 08 Жовтня, 2011 р. 14:16:03 Додати в вибране | Зробити стартовою krest  
header

Меню сайту

Випадкове фото

фото 58

Дружні ресурси

Важно! Перед вами архивная версия официального сайта Южноукраинска 2013 года! Скоро на его месте будет справочный сайт об этом городе!

Довідка про місто Южноукраїнськ

Южноукраїнськ – мале монопрофільне місто, місто – супутник АЕС, обласного значення. Перші новобудови робітничого селища будівельників та енергетиків були віднесені до складу Костянтинівської селищної ради Арбузинського району і отримали  назву Костянтинівка - 2. У квітні 1987 року Президія Верховної Ради Української РСР надала робітничому селищу енергетиків статус міста обласного підпорядкування. Після цього тут були сформовані органи міського управління.

Місто розташоване в північній частині Миколаївської області на лівому березі ріки Південний Буг за 125 км від обласного центру і на відстані 10 км від залізничної станції Южноукраїнська. Поряд розташовані великі промислові міста: Миколаїв, Одеса, Кіровоград, Кривий Ріг. В 100 км від міста знаходиться аеропорт та морський порт. Через місто проходять автомобільна дорога обласного значення Миколаїв – Ульянівка.

Місто має розвинену мережу автомобільних шляхів з твердим покриттям. В місті є автостанція, яка зв'язує його з такими містами, як Київ, Житомир, Гомель, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця та ін. Транспортні послуги в місті здійснюються за допомогою автобусів.

Територія міста - 2 439 га, або 24,4 км2.

Чисельність наявного населення міста станом на 01.10.2010 становить 39,7 тис. осіб, постійного населення – 4,3 тис. осіб

В місті діють 6 промислових підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво та перерозподіл електроенергії, виконання робіт промислового характеру. Основним промисловим підприємством є відокремлений підрозділ «Южно-Українська АЕС» державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», яке займається виробництвом електроенергії.

Южно-Українська АЕС – це сучасне енергетичне підприємство, яке є містоутворюючим та бюджетоутворюючим підприємством, відіграє важливу та основну роль в соціально – економічному розвитку міста.

В місті Южноукраїнську широко розвинута будівельна галузь, основна діяльність якої в минулому була направлена на будівництво стратегічного об’єкта державного значення – атомної електростанції, в теперішній час підприємства цієї галузі не виконують будівельно-монтажні роботи на АЕС та не задіяні на будівництві Ташлицької ГАЕС.

Одним з важливих економічних показників якості життя населення є його зайнятість.

Місто Южноукраїнськ відноситься до малих міст, спеціалізацію праці економічно активного населення в якому визначають дві профілюючі галузі, а саме: промисловість та будівництво, що формують доходну частину бюджету міста, забезпечують функціонування соціальної інфраструктури та інших об'єктів життєзабезпечення міста.

Чисельність населення міста, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності, складає 19,1 тис. осіб, з яких: 14,5 тис. осіб - робітники та службовці, зайняті на підприємствах, в установах, організаціях,  1,1 тис. осіб - зайняті в малих та приватних підприємствах, 2,4 тис. осіб - суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи,     1,1 тис. осіб – працівники по трудовим договорам.

Працездатне населення – 29,1 тис. осіб (72,4 % від загальної кількості  населення).  Кількість пенсіонерів – 9,2 тис. осіб (22,9 % від загальної кількості населення). Щільність проживання на 01.11.2010 - 1647 осіб/км2

Середній вік населення міста 37 років, в тому числі чоловіків – 35,7 років, жінок – 38,2 роки.

У місті Южноукраїнську працюють 3 дошкільних навчальних закладів, 4 загальноосвітні школи, заклад нового типу – гімназія, позашкільні заклади, а саме: центр дитячої та юнацької творчості, станція юних техніків  та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

В місті Южноукраїнську працюють наступні заклади культури:  Палац культури «Енергетик», інформаційно-культурний центр «Імпульс», бібліотека ВП ЮУ АЕС   ДП НАЕК «Енергоатом», 4 комунальних закладів: «Міська бібліотека для дорослих», «Міська бібліотека для дітей», «Дитяча школа мистецтв», музейний комплекс Козацької слави та військової техніки.

Для занять спортом в місті Южноукраїнську існують: комбінат культурно – спортивних споруд «Олімп», два стадіони, п’ять спортивних залів у закладах освіти, шістнадцять спортивних майданчиків, два корти, баскетбольний майданчик, три футбольних поля та два майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу.

Мешканців міста обслуговує єдиний медичний державний заклад «Спеціалізована медико – санітарна частина № 2» Міністерства охорони здоров’я України (далі –  ДЗ СМСЧ №2), до складу якого входять три поліклініки (дитяча, доросла та стоматологічна), стаціонар на 230 місць, жіноча консультація, станція швидкої допомоги, аптека.

Також в місті працює  санітарно-епідеміологічна станція об’єкта з особливим режимом роботи міста Южноукраїнська Міністерства охорони здоров’я України (далі – СЕС) та розміщено 9 аптек різних форм власності, власниками яких на території міста розміщено ще 7 аптечних кіосків. В місті Южноукраїнську для вирішення проблем медичного обслуговування населення функціонують компанії страхової медицини.

Нормативні акти

14.09.2011
Про затвердження комплексного плану-заходів щодо забезпечення беззбитковості та сталого функціонування комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» на 2011-2014 роки

14.09.2011
Про затвердження складу комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам в новій редакції

05.10.2011
Про внесення змін та доповнень до Положення про туристичний збір, затвердженого рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.01.2011 № 47 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів та затвердження Положень про місцеві податки і збори»

05.10.2011
Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна фізичних осіб у м. Южноукраїнськ

05.10.2011
Про внесення змін та доповнень до Положення про туристичний збір, затвердженого рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.01.2011 № 47 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів та затвердження Положень про місцеві податки і збори»

05.10.2011
Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна фізичних осіб у м. Южноукраїнськ

Інформація

GISMETEO: Погода по г.Южноукраинск