На головну
Зворотній зв'язок
Карта сайту
RSS-експорт
  прапор Сьогодні: 08 Жовтня, 2011 р. 14:23:41 Додати в вибране | Зробити стартовою krest  
header

Меню сайту

Випадкове фото

фото 68

Дружні ресурси

Важно! Перед вами архивная версия официального сайта Южноукраинска 2013 года! Скоро на его месте будет справочный сайт об этом городе!
  • Наш девіз: "Завжди було і буде вічне – дитина з книжкою в руці!"
 
 
Бібліотека… Древня і вічно юна оселя людського розуму. Ряди книжкових полиць містять у собі допитливий науковий пошук, насолоду прекрасним, здобуття знань, розвагу і так – до нескінченності.
Неможливо уявити сучасне життя без бібліотек, куди кожна людина може прийти, щоб отримати необхідну інформацію або “ підзарядити “свою душу духовними багатствами, залишеними нам у спадщину.
Бібліотека – добрий чарівник, до якого приходять, ледь навчившись читати.
Школа починається із книги, з бібліотеки.
Для багатьох дітей нашого міста усе найцікавіше починається з дитячої бібліотеки.
Дитяча бібліотека має три відділи: старший абонемент, молодший абонемент та читальний зал. У нас працюють дуже професійні спеціалісти. Адже сьогодні бібліотекар – не лише працівник, який рекомендує гарну книгу і видає її читачу, а й спеціаліст у галузі нових інформаційних технологій, здатний співпрацювати з учителями , вихователями та керівниками дитячого читання. Нині книжковий світ, може переконати людину в тому, що всі чесноти, як і всі недоліки, залежать від неї самої,рівня її свідомості, вміння будувати життя.
Наш час надає багато засобів та джерел отримання інформації. Навчити дітей обирати потрібні джерела та оптимально використовувати їх – одне із завдань дитячої бібліотеки. Але й за величезного впливу сучасних комунікаційних технологій на процес освіти,вміння читати залишиться найважливішою для кожної особистості, яка прагне стати освіченою.
Найбільш перспективним і важливим, на нашу думку, є робота з дітьми 1– 4 класів. Вступ до школи – це переломний момент у житті дитини: формуються якісно нові стосунки з дорослими ( вчителями, батьками ) та однолітками.
Цікаво в ігровій формі проходять свята для читачів молодшого відділу – діти беруть участь в іграх “ Яка це казка? “, “ Її Величність Фантазія ,“Пізнаємо у забаві світ веселий і цікавий “, Адже казка – це активна,естетична творчість, що охоплює всі сфери духовного життя дитини –її розум, почуття, уяву.
Щороку нашу бібліотеку відвідують понад 1750 читачів: діти від 2 до 14 років, а також батьки, педагоги і всі, кому цікава дитяча література і дитяче читання. У фонді бібліотеки – 10.785 примірників.
Послуги
У нас Ви можете:
• стати читачем навіть з дошкільного віку;
• відвідати бібліотеку самостійно, а також усім класом, всією родиною.
Стати читачем бібліотеки можна в будь-який робочийдень бібліотеки. Для цього потрібно прийти до бібліотеки з батьками або самомуз копією паспорта одного з них.

Оформлення реєстраційних документів (читацький формуляр ).
Оформивши читацький формуляр, ви зможете протягом року:
• вибрати книгу з інтересу, одержати літературу з позакласного читання, на допомогу навчальній програмі;
• познайомитися з новими книгами, газетами, журналами;
• отримати консультації з будь-яких питань шкільної програми, написати реферат, підготуватися до уроку;
• взяти участь у конкурсах, вікторинах, турнірах;
• показати свої творчі здібності, ставши учасниками всеукраїнських конкурсів;
• знайти цікавих співрозмовників, друзів, поділитися своїми враженнями про прочитане.
 
Вчителям, вихователям, батькам бібліотека пропонує:
• надання літератури (книг, періодичних видань) з питань дитячої літератури, педагогіки, родинного виховання тощо;
• надання консультативної психолого-педагогічної та методичної допомоги з проблем організації читання дітей і підлітків;• виконання бібліографічних довідок;
• проведення оглядів літератури, уроків позакласного читання, масових заходів (ранків, вечорів, свят,пізнавальних програм і ін.)

Структура
• відділ обслуговування дошкільників і читачів-учнів 1-4 класів;
• відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів;
• читальний зал.

Директор:
Хрустовська Евгенія Анатоліївна

Бібліотекар відділу обслуговування дошкільників і читачів-учнів 1-4 кл.:
Максак Олена Василівна
Бібліотекар відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 кл.:
Цвіра Тетяна Юріївна

Відділ обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів.
Саме сюди ми приходимо кожного разу, коли записуємось до бібліотеки. Тут можна взяти почитати книгу, журнал або газету. Для цього тут є Абонемент і Читальна зала. Однак перед тим, як ви почнете ними користуватися, треба обов’язково знати деякі правила:
• до бібліотеки можна записатися за згодою батьків та наявності паспорта одного з них;
• в бібліотеці слід поводити себе тихо, щоб не заважати іншим читачам;
• книги треба повертати вчасно, адже їх чекають інші. Книжку можна взяти не більше ніж на 15 днів;
• з бібліотечними книжками треба бути особливо обережними і акуратними, щоб їх змогли прочитати якомога більше дітей;
• будьте уважними і ніколи не губіть книжок;
• книги, які ви берете з поличок, ставте точно на те місце де ви їх взяли.

 
 
 
 Абонемент – це та кімната, де книги видаються додому. Книги ви можете взяти з поличок або з виставок. А якщо трапиться так, що ви будете у захваті від якоїсь цікавої книги, ви зможете поділитися своїми враженнями з бібліотекарем або з іншими читачами. Можна і написати відгук на книгу чи просто намалювати своїх улюблених героїв.
Читальна зала – з самої назви зрозуміло, що тут читають книжки, які не видають додому – найцінніші або ті, що є тільки в єдиному екземплярі. А ще тут можна переглянути газети і журнали.

Бібліотекар молодшого відділу Максак Олена Василівна всю свою роботу спрямовує на те, щоб діти малого віку полюбили книгу та уміли з нею працювати. Для цього вона проводить поетичні хвилинки “ Природа-ненька ожива в рядках поетового слова “, “ Я родом із України “,огляди літератури та періодичних видань “ Галактика казок “ , “ Що нам пошта принесла ? “ . Велику увагу приділяє Олена Василівна бесідам з маленькими читачами при записі в бібліотеку. Вона часто проводить години цікавих повідомлень “Птахи, що приносять щастя “, уроки доброти “Твори добро, бо ти людина,“ Нехай людина добро приносить, бо світ навколо любові просить“, “Духовні зв’язки поколінь “, “ Добротою себе виміряй “. Бібліотекар молодшого відділу особливу увагу приділяє наглядній агітації, адже виставки є посередниками між книгою та читачем. Ось деякі з них:
“ Казки, що дарять дітям радість “ ( виставка-панорама ),“ Літературне джерельце “
( літературний вернісаж ),“ Повернемо Землі всі веселкові кольори “,“ Книги ювіляри “.
 Традиційними в роботі нашої бібліотеки є презентації нових надходжень, прем’єри книги, години цікавої інформації, ярмарки журнальних та газетних статей.


Відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів

Якщо ви навчаєтесь у 5-9 класах, вам саме сюди.

 
Гордістю бібліотеки завжди були і є книги та її справжні друзі. Сподіваємося, що і ви станете другом бібліотеки. І вона не залишиться у боргу – подарує вам і чарівну казку, і веселу посмішку, і мудру пораду.
Питаннями народознавства та українознавства, історичного минулого нашої Батьківщини цікавляться читачі старшого відділу. На посаді бібліотекаря старшого відділу працює бібліотекар Цвіра Тетяна Юріївна.

 
Діти її відділу є активними учасниками таких цікавих заходів як: “Натхнення божого митці“ ( години поезії ), “ Люблю Вітчизну я свою, вона найкраща в цілому світі ” ( уроки державності ),“ Хочеш довго жити – кидай курити “ (круглий стіл ),“ Мова – це глибина тисячоліть «( свята мови), « Знай свої права з молоду « ( правовий ринг)та інших.
Велику увагу Тетяна Юріївна приділяє пропаганді літератури серед школярів 5-9 класів шляхом влаштування книжкових виставок: “ “ , “ Любов і шана вічна Кобзареві…”, “ Лицарі зоряного неба “, “ У Парку Слави навіки спочили “,“ Я єсть народ, якого правди сила ніким звойована ще не була “ та інші.
Особливу увагу приділяє бібліотекар також інформуванню читачів свого відділу про нову літературу за допомогою оглядів та бесід про прочитане.

В читальному залі проходять такі заходи для всіх читачів бібліотеки:
• « Любіть Україну єдину і вільну » ( уроки державності )
• « Твоє майбутнє – в твоїх руках » ( виставки-протести )
• « Діти за майбутнє » ( години спілкування )
• « Бібліомандри » ( бібліотечні уроки )
• « Ми люди – доки є природа » ( Дні екології )
• « До знань шукаємо дорогу » ( ерудити-конкурси )
• « Книга – вікно у світ » ( Дні бібліографії )
• « Біда великою буває » ( Дні інформації )
 
 
На весняних канікулах бібліотека проводить Тиждень дитячої книги:
« Нам без книг ніяк не можна» (екскурсія до бібліотеки)
« Разом з книгою ми ростемо» (обзор нових книг)
« Більше ніж хобі» (літер. ранок)
« Мандрівка по країні Читалії (конкурс малюнків)
« Хай завжди усміхаються діти» (літературна вікторина)

Одним із важливіших напрямів роботи дитячої бібліотеки є складання каталогів, рекомендаційних списків і картотек, проведення довідково-бібліографічної роботи з читачами та організаторами дитячого читання. Цією роботою займається директор бібліотеки Хрустовська Евгенія Анатоліївна, яка обслуговує читачів читального залу. Вона допомагає дітям як найкраще оволодіти шкільною програмою. Для цього вона уміло та грамотно використовує весь довідково-бібліографічний апарат бібліотеки.
Після багатьох дискусій і “мозгових штурмів“ ми вибрали довготермінову концепцію діяльності. За основу ми взяли 5 правил бібліотекознавства:
• не дитина має шукати бібліотеку, а бібліотека знайти дитину;
• доступ до книжки мусить відбуватися в атмосфері радості й свободи, без асоціацій зі шкільним обов’язком чи атмосферою “ бібліотеки-храму “;
• навчання грамоти повинно сприйматись як процес, пов’язаний із цілісною культурною ініціацією дитини, в якій всі медіальні засоби мають бути однаково активно представлені. Дитина стає не користувачем інформації, а учасником процесів суспільної комунікації;
• до інформації повинен бути функціональний підхід, оскільки вона мусить служити побудові суспільних зв’язків навколо бібліотеки. Бібліотека впливає на зовнішнє середовище завдяки діям дітей і персоналу, що спрямовані на залучення до неї якнайбільшої кількості членів громади без огляду на вік – дітей, батьків, опікунів, сусідів;
• необхідно постійно шукати допоміжних засобів, щоб протидіяти функціональної неграмотності дітей, які мають труднощі у процесі читання і ставляться до книги байдуже або навіть вороже. Ми намагаємося поширити вплив бібліотеки саме на ці групи дітей, опрацьовуємо та вводимо компенсаторні дії щодо тих із них, котрі страждають від шкільних стресів і фобій.
Ці принципи (багато з яких і раніше були присутні в нашій діяльності) сприйняв весь кадровий склад бібліотеки.
Незалежно від форми заходів у відвідувачів мають скластися найкращі враження від бібліотеки, насамперед від атмосфери, яка в ній панує, ставлення бібліотекаря, змісту заходу. Людина повинна відчувати бажання прийти до бібліотеки знову – на чергову імпрезу, зустріч. І прийти не одна , а привести із собою друзів.

Приходьте до нашої бібліотеки за дитячими книгами
ЩОБ переконатися в тому, що дитячі книги дуже цікаві та різноманітні;
ЩОБ щоб слідкувати за новинками та мати уявлення про сучасну літературу для дітей;
ЩОБ відкрити для себе нові теми та імена в дитячій літературі;
ЩОБ не пропустити ні одного цікавого видання;
ЩОБ знати кращих письменників та художників книги;
ЩОБ читати дитячі книги для власного задоволення;
ЩОБ від душі насолодитися майстерністю дитячих письменників;
ЩОБ дивитися, гортати і читати книги скільки заманеться;
ЩОБ стати гарним читачем.


НАША АДРЕСА
б-р. Цвіточний, 4
м. Южноукраїнськ,
Україна
55002
телефон: (05136) 5-21-41

До зустрічі! Приходьте в гості! Чекатимемо на вас!

Ми працюємо для Вас:
Кожен день з 9.00 до 18.00
Обідня перерва
з 13.00 до 14.00
Субота з 10.00 до 16.00

Вихідний – неділя, понеділок
Останній день місяця–санітарний



 

Нормативні акти

14.09.2011
Про затвердження комплексного плану-заходів щодо забезпечення беззбитковості та сталого функціонування комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» на 2011-2014 роки

14.09.2011
Про затвердження складу комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам в новій редакції

05.10.2011
Про внесення змін та доповнень до Положення про туристичний збір, затвердженого рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.01.2011 № 47 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів та затвердження Положень про місцеві податки і збори»

05.10.2011
Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна фізичних осіб у м. Южноукраїнськ

05.10.2011
Про внесення змін та доповнень до Положення про туристичний збір, затвердженого рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.01.2011 № 47 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів та затвердження Положень про місцеві податки і збори»

05.10.2011
Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна фізичних осіб у м. Южноукраїнськ

Інформація

GISMETEO: Погода по г.Южноукраинск