На головну
Зворотній зв'язок
Карта сайту
RSS-експорт
  прапор Сьогодні: 03 Грудня, 2012 р. 19:56:09 Додати в вибране | Зробити стартовою krest  
header

Меню сайту


Випадкове фото

свято "Івана Купала"

Дружні ресурси

Важно! Перед вами архивная версия официального сайта Южноукраинска 2013 года! Скоро на его месте будет справочный сайт об этом городе!

І. Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

На півдні України, на мальовничих та скелястих берегах річки Південний Буг знаходиться місто Южноукраїнськ – одне з наймолодших міст країни. Воно розташоване на території, славній історичним минулим. Тут у XVI-XVIII століттях був колишній козацький центр Буго-Гардівської паланки – містечко Гард, залишки якого знаходяться за 1 км. на південь від Южноукраїнська.  

Фото 1. Річка Південний Буг.

Днем народження міста можна вважати кінець квітня 1975 року, коли члени першого ударного десанту будівельників Південно-Української АЕС вивели землерийні машини на колгоспне поле, що розкинулося поряд з річкою Південний Буг.

 Фото 2. Южноукраїнська АЕС.

2 квітня 1987 року Указом Президії Верховної Ради Української РСР №3791-XI новозбудованому населеному пункту Південно-Української атомної електростанції Миколаївської області присвоєно найменування – місто Южноукраїнськ і віднесено до категорії міст обласного підпорядкування. Постановою Верховної Ради України від 3 лютого 1993 року №2986-XII встановлені межі міста і затверджена його загальна площа – 2437,9 гектара.

 Фото 3. Южноукраїнська АЕС взимку.

Будинки в Южноукраїнську “росли”, як гриби після дощу. Перший багатоповерховий робітничий гуртожиток було споруджено всього за сім місяців, а житлові будинки приймали новоселів через вісім місяців. Зводили об’єкти соціального, торгівельного та побутового призначення для жителів міста, які будували АЕС, а потім почали там працювати. 

 Фото 4.Фонтан у парку біля сорткомплексу “Олімп”.

Місто зростало та розквітало з кожним днем. Вздовж вулиць почали підростати високі тополі, пахучі липи, тендітні берізки, розкішні каштани та горіхи. А як тішилися южноукраїнці прекрасним клумбам з чудовими трояндами, хризантемами, айстрами та іншими квітами! Гості міста завжди говорять про те, що воно дуже гарне, затишне та чисте. У місті було створено умови для комфортного життя та праці людей.   

 Фото 5. Місто Южноукраїнськ. Проспект Леніна.

У 1987 році, коли поселення набуло статусу міста, було створено міський виконавчий комітет. Основи системи соціального захисту були закладені раніше, але з часом кількість населення, що потребує цього захисту, зросла. Тому і межі поняття “соціального захисту” значно розширилися. Згідно з рішенням Южноукраїнської міської ради народних депутатів від 24.06.1987р. №1/4 було створено міський відділ соціального забезпечення. З організацією роботи цього відділу розпочався новий етап у розвитку системи соціального захисту населення. Перед керівником відділу було поставлено багато нових завдань, потрібно було майже на порожньому місці створити ефективно діючу установу.

 Міський відділ соціального забезпечення почав працювати під керівництвом Настенко Людмили Миколаївни, яка виконувала обов’язки завідувача відділу з 24.06.1987р. до 05.08.1987р. Людмилу Миколаївну було призначено завідувачем відділу соціального забезпечення Южноукраїнського виконкому з 06.08.1987р. На цій посаді вона плідно пропрацювала до 03.01.1995р. Настенко Людмила Миколаївна народилася     5 липня 1952р. в смт Арбузинка Миколаївської області. Має вищу освіту, закінчила юридичний факультет Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова. Це була важлива і дуже нелегка ділянка роботи у міському виконавчому комітеті, що потребувала знань, досвіду та великого бажання працювати. Якщо першим спеціалістам відділу соціального забезпечення не вистачало знань чи досвіду, то їм допомагало непереможне прагнення створити дієву структурну одиницю головної у місті установи. Кожен розумів важливість справи, яку вони починали.

Давно у суспільстві склалася думка, що ступінь розвитку держави, крім усього іншого, визначається ще й ставленням до дітей і людей похилого віку. Якщо діти та старі мають усе необхідне для щасливого життя, державу можна вважати цивілізованою та демократичною. І це не залежить від міри заможності. Навіть бідна країна може створити умови для спокійного життя найбільш вразливих верств населення. Адже дітям і людям похилого віку добре там, де їх люблять, поважають, де про них піклуються.

У нашому місті рішенням Южноукраїнської ради народних депутатів Миколаївської області від 24.11.1992р. № 533 було створено територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

Протягом сімнадцятирічної історії в результаті реорганізацій його назва мінялася багато років, але в пам’яті людей він назавжди залишиться з першим іменем – “Турбота”. Ця назва відображає мету, з якою створювався центр. Це була і є справжня турбота про тих, хто потребує допомоги та підтримки суспільства.

Територіальний центр першою очолила Плешенець Світлана Вікторівна. Вона виконувала обов’язки директора центру з 10.01.1993р. до 16.02.1993р. Потім на посаду директора “Турботи” була призначена Хмілєвська Раїса Пилипівна, яка працювала там до листопада 1994 року. З 22.11.1994р. цю посаду зайняла Іщенко Надія Андріївна, яка народилася 8 листопада 1953р. У с.Михайлівка Стерлітамакського району Башкирської АРСР. Вона одержала середню спеціальну освіту у Ленінградському технікумі залізничного транспорту ім.Ф.Е.Дзержинського. Вона працювала на посаді директора до 30.11.1995р.

Центр займався наданням послуг вдома пенсіонерам та одиноким непрацездатним громадянам. Соціальні робітники допомагали громадянам, які неспроможні самостійно впоратися з побутовими справами. Для підопічних вони стали незамінними помічницями, котрі купують продукти та інші необхідні у господарстві товари; займаються пранням і прасуванням, приготуванням їжі; приносять з бібліотек книги і журнали; виконують доручення, що стосуються оплати комунальних послуг чи необхідності відвідування різних організацій; у разі потреби викликають лікаря і супроводжують підопічного до лікарні, займаються доставкою ліків з аптеки. Соціальні робітники для немічних та одиноких стали опорою. Адже для самотньої людини дуже важливо знати, що про них є кому подбати, є кому вислухати і розрадити.

Також у територіальному центрі у 1993 році було відкрито відділення денного та стаціонарного перебування, яке пізніше стало називатися відділенням медико-соціальної реабілітації. Тут щомісяця почали приймати пенсіонерів та інвалідів на відпочинок. Було створено умови для комфортного перебування у відділенні людей похилого віку. Вони мали змогу багато спілкуватися, чого дехто з них був позбавлений у силу життєвих обставин. Тому що певна частина їх – це батьки южноукраїнців, які народилися і жили в різних місцевостях, а на новому місці проживання коло їх спілкування було обмеженим. У центрі ці люди знайшли собі друзів, з якими продовжили знайомство навіть після закінчення відпочинку у відділенні реабілітації. У відділенні відпочивальники завжди могли одержати ряд послуг: за призначенням лікаря – лікувальної фізкультури, фізіотерапії, масажу, фітотерапії, медикаментозного лікування, консультації медичного характеру. 

 Фото 7. Виступ жіночого ансамблю народної пісні “Берегиня” Будинку культури “Енергетик” у відділенні соціально – медичних послуг.

Працівниками центру завжди організовувалося дозвілля підопічних. Це виступи з концертними програмами учнів шкіл, художніх колективів міського будинку культури; засідання любителів поезії і організація виставок робіт рукодільниць, які відпочивають у відділенні; лекції та бесіди з лікарем щодо профілактики та лікування різних хвороб; обговорення статей газет та журналів, телепередач; прогулянки у парку, що знаходиться поряд з центром. Тобто в “Турботі”, так ніжно відпочиваючі називають територіальний центр, лікують не тільки тіло, але й душу.

 Фото 8. Учні міських шкіл прийшли з концертною програмою до відпочивальників відділення соціально – медичних послуг.

Потім коло послуг та пільг, яких потребували соціально незахищені громадяни, розширилося і ця справа вимагала іншого рівня і більшого простору. Тому згідно з рішенням Южноукраїнської міської ради народних депутатів від 27.07.1994р. №321 було створено управління соціального захисту населення. Цю нову установу очолила Бизова Валентина Олександрівна.  

 

Фото 9. Бизова Валентина Олександрівна

  Валентина Олександрівна народилася 01.04.1947р. в с.Інгулка Баштанського району Миколаївської області. Вищу освіту здобула в Одеському державному університеті ім. І.І.Мечникова. З 1968 року до 1987 року працювала у сфері освіти. Коли поселення Костянтинівна-2 набуло статусу міста, було створено міський виконавчий комітет, у якому й почала працювати Бизова В.О. На посаді начальника управління соціального захисту населення Южноукраїнського виконкому Валентина Олександрівна пропрацювала з 03.01.1995р. до 13.10.2000р.

На той час майже в усіх районах області були створені управління соціального захисту на базі відділів соціального забезпечення та діючих при них територіальних центрів. Народження управління пов’язане з поїздкою працівників відділу соціального забезпечення до майбутніх колег з Корабельного району міста Миколаїв у 1994 році. Там система соціального захисту на той час уже зробила значний крок уперед і у колег було чого навчитися. В обласному центрі за цей напрямок роботи взялися з великим розмахом. Запал, наполегливість, самовідданість, бачення шляхів створення системи соціального захисту тодішнього керівника обласного управління Шклярського Ю.О. та його однодумців не могли залишити байдужими інших початківців нової справи. Працівники відділу соціального забезпечення на чолі з Бизовою В.О. перейняли цінний досвід колег та з ентузіазмом взялися за втілення побаченого й почутого у своєму управлінні. Вони із запалом організовували роботу новоствореного управління, використовуючи напрацювання досвідчених спеціалістів м.Миколаїв і втілюючи власні ідеї. Згодом це вже була структура, яка сферою своєї діяльності, на відміну від інших управлінь області, охопила і роботу з громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і роботу з дітьми (опіка, піклування), роботу з надання населенню субсидій та допомог, і роботу з призначення пенсій.

У період створення управління соціального захисту населення до нього було приєднано територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. “Турботу” з 18.12.1995р. до 10.02.2000р. очолювала Домінова Наталя Олександрівна, яка народилася 3 жовтня 1955р. у с.Широколанівка Веселинівського району Миколаївської області. У 1978 році вона одержала вищу освіту в Одеському політехнічному інституті.

Шлях організації нової установи був дуже складний ще й тому, що розпочався він у нелегкий час для нашої країни. Можна сказати, що народження нової структури соціального захисту населення почалося майже одночасно зі становленням незалежної України. А це був дуже складний період для держави. Проблеми соціального захисту з кожним днем загострювалися все більше і більше. Порожні полиці магазинів, невиплати заробітної плати, безробіття, розвал системи взаємовідносин як у політичній, так і у виробничій, соціальній сферах, поява нового законодавства і старі підходи до його застосування... Не тільки люди похилого віку та діти стали вразливими верствами населення. Велика кількість громадян міста йшли за соціальним захистом в управління.

Але навіть така, здавалось би безвихідь, не пригасила запалу працівників. Намагалися і самі не впадати у відчай, і людям настрій піднімати. Тому й організовували святкові вогники, конкурси соціальних працівників, вечорниці, свята квітів і талантів, змагання “Ну-мо, дівчата!” .

Доводилося об’їжджати підприємства міста, звертатися до всіх без винятку, щоб допомогли тим, хто у скруті. І не відмовляли, допомагали. Управління налагодило зв’язок з підприємствами міста, з громадськими організаціями. Тому що тільки спільно з однодумцями і небайдужими можна зробити багато великих справ.

 

Фото 10. Заняття у відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів

За керівництва Бизової Валентини Олександрівни  відбулося відкриття відділення ранньої-соціальної реабілітації дітей-інвалідів (1997р.); міською програмою “Турбота” було передбачено безкоштовне перевезення пільгових категорій населення на садово-городні ділянки на спеціалізованих дачних маршрутах (1997р.); відкрито пункт  прийому та видачі речей, що були у вжитку, для малозабезпечених верств населення (1998р.); започатковано проведення місцевого конкурсу творчості серед осіб похилого віку та інвалідів – 1 жовтня (1998р.); відкрито пункт прокату технічних засобів реабілітації (1999р.).

 Фото 11. Святковий ранок у відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів

 Фото 12. Святковий ранок у відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів

      Згідно з рішенням Южно-української міської ради народних депутатів №180 від 11.09.2000р. управління соціального захисту населення реорганізовано в управління праці та соціального захисту населення. Тоді ж терито-ріальний центр обслуговував-ння пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян було названо соціально-оздоровчим центром “Турбота”, який продовжив працювати з 07.04.2000р. під керівництвом Гапонової Галини Іванівни. Вона народилася 8.вересня 1951р. у с.Солонівка Новочихінського району Алтайського краю. Галина Іванівна одержала вищу освіту у Кіровоградському державному педагогічному інституті ім.О.С.Пушкіна і

25 років віддала дітям. Потім була змушена розрахуватися зі школи. Пізніше її доля привела на конкурс на заміщення вакантної посади директора соціально-оздоровчо-го центру “Турбота”, на яку претендували ще 8 осіб.

 Фото 13. Гапонова Галина Іванівна.

Галина Іванівна виборола перемогу і до 05.09.2006р. працювала директором “Турботи”. Вона – дуже досвідчений працівник і мудра жінка. І досвід, і мудрість їй завжди допомагали. До неї повсякчас всі зверталися зі своїми бідами, бо знали, що вона розрадить, допоможе, знайде вихід зі скрутного становища. Галина Іванівна кожного разу підбирає такі слова, що після розмови з нею людині стає легше на душі і знову повертається віра у те, що все буде добре. А коли випадала вільна хвилинка, вона із задоволенням у колі інтелігентних бабусь читала улюблені вірші. Галина Іванівна як колишній учитель, як духовно багата людина дуже багато знає поезій. У неї в запасі завжди знайдеться якийсь вірш, що буде доречним до будь-якої нагоди.

Гапонова Г.І. мала авторитет серед колег та підопічних, і працюючи директором СОЦ “Турбота. Коли, у зв’язку з реорганізацією управління праці та соціального захисту населення, у 2006 році СОЦ “Турбота” перестав існувати як відокремлений підрозділ у складі управління, вона була переведена на посаду спеціаліста відділення з обслуговування ветеранів війни і праці та надання матеріальних допомог. Потім з 15.02.2008р. стала завідувачем цього ж відділення. Хоч і місце роботи стало іншим, але коло відвідувачів залишилося тим же. Знову до Галини Іванівни йшли люди похилого віку зі своїми проблемами. А вона, як і раніше, була вірна своєму життєвому принципу: люди повинні допомагати один одному. Однак 04.09.2009р. Гапонова Г.І. звільнилася з управління праці та соціального захисту населення, щоб продовжити роботу у школі за основним своїм покликанням.

Під час керівництва Бизової Валентини Олександрівни восени 2000 року було створено відділ праці та зайнятості. Коло питань, якими займалося управління, значно розширилося. Час вимагав організації відділу, який би займався питаннями трудових відносин та зайнятості населення, оплати та нормування праці, експертизи умов праці.

 Фото 14. Мальцева Людмила Миколаївна.

У період нового етапу розвитку управління праці та соціального захисту населення продовжує розпочатий шлях з 16.10.2000р. під керівництвом Мальцевої Людмили Миколаївни, яка народилася 9 листопада 1954р. у с.Щербані Вознесенського району Миколаївської області. Людмила Миколаївна одержала вищу освіту в Одеському технологічному інституті харчової промисловості ім. М.В.Ломоносова. На посаду заступника міського голови, начальника УП та СЗН Мальцева Л.М. була переведена з міського виконавчого комітету, де працювала керуючою справами. На новому робочому місці Людмила Миколаївна продовжила справу соціального захисту громадян міста Южноукраїнськ. Майже рік, до 06.07.2001р., вона очолювала цей напрям роботи у місті. Продовжувалася робота в напрямку збільшення різних видів пільг для незахищених громадян міста. Так рішенням виконавчого комітету міської ради № 189 від 25.10.2000р. було затверджено порядок надання пільг окремим категоріям населення на сплату за послуги кабельного телебачення „Квант”. На початку 2001 року міською програмою “Турбота” передбачено придбання продуктів харчування для донорів. У вересні цього ж року було відкрито пункт харчування для малозабезпечених громадян. 

Левицька Любов Дмитрівна естафету соціального захисту населення прийняла з 29.10.2001р. і працювала начальником управління праці та соціального захисту населення до 21.06.2005р. Любов Дмитрівна народилася 20 червня 1950р. у м.Первомайськ Миколаївської області. Вона закінчила у 1975 році філологічний факультет Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова. Любов Дмитрівна 25 років трудової діяльності віддала праці на освітянській ниві. З 1991 року до 1998 року працювала заступником міського голови у виконавчому комітеті.

 Фото 15. Начальник УП та СЗН Левицька Любов Дмитрівна (у центрі) та працівники.

 За час її керівництва утворений продовольчий фонд для надання адресної натуральної допомоги малозабезпеченим громадянам міста; у програму „Турбота” внесено надання пільг почесним громадянам міста (житлово-комунальні послуги, електроенергія, проїзд, передплата на міські газети); передбачено здійснення фінансової підтримки міської організації ветеранів війни, праці та військової служби; надання пільг з оплати послуг кабельного телебачення „ Квант” сім’ям, що виховують 4-х і більше дітей; розпочата робота зі створення на підприємствах первинних організацій ветеранів війни та праці; рішенням виконавчого комітету міської ради затверджено здійснення заходів щодо соціальної захищеності інвалідів, ветеранів війни та праці, сімей загиблих (померлих або визнаних такими, що пропали безвісти) військовослужбовців, інвалідів з дитинства, багатодітних сімей, інших пільгових категорій громадян шляхом встановлення приладів обліку споживання холодної та гарячої води за рахунок коштів міського бюджету (2002р.).  

У 2003 році проведено міський конкурс творчості серед дітей з особливими потребами „Повір у себе і в тебе повірять інші”; встановлено 100 % знижку оплати за користуванням житлом, комунальними послугами членам сімей військовослужбовців, які загинули в Афганістані (програма „Турбота”); учасники бойових дій звільнені від оплати за надомне обслуговування (програма „Турбота”); організована профілактика населення проти інфекційних захворювань за кошти міського бюджету (програма „Турбота”); рішенням виконавчого комітету міської ради затверджено порядок здійснення соціального захисту окремо визначених малозабезпечених верств населення в умовах підвищення цін на окремі продукти харчування шляхом компенсаційних виплат; розпочато фінансування громадської організації інвалідів.

1 березня 2004 року в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради був створений відділ по роботі з постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У цьому ж році було виділено 10 тис. грн. з міського бюджету на придбання меблів для відділення ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів та з обласного відділення соціального захисту інвалідів виділено 30 тис. грн. для покращення матеріально-технічної бази зазначеного відділення. На початку цього ж року програмою “Турбота” передбачено вітання з ювілеєм осіб, яким виповнилось 90, 95 та 100 років. У 2004 році розпочата робота із забезпечення слуховими апаратами інвалідів та ветеранів війни. Працівники управління допомагали у проведенні в місті заходів, присвячених року ветеранів.

Це далеко не повний перелік напрямів, за якими здійснювався соціальний захист потребуючих громадян міста. Щороку над збільшенням кількості послуг, допомог працюють спеціалісти управління під керівництвом діяльних начальників.

Уманець Лідія Семенівна стала четвертим начальником управління праці та соціального захисту населення 01.07.2005р. Лідія Семенівна плідно працювала на ниві захисту інтересів малозахищених верств населення до 26.08.2008р. Вона народилася       25 липня 1953р. у с.Соколівка Братського району Миколаївської області. У 1982 році одержала вищу освіту у Кіровоградському педагогічному інституті ім. О.С.Пушкіна і      30 років працювала у сфері освіти від вихователя групи продовженого дня до начальника міського управління освіти. Потім її трудовий шлях привів на посаду начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

У період роботи Лідії Семенівни на чолі управління праці та соціального захисту населення розпочато пільгову передплату міської газети „Контакт” ветеранам війни (2005р.); здійснюється фінансування статутної діяльності Южноукраїнської міської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та всеукраїнської громадської організації „Союз-Чорнобиль України” (програма „Турбота”); виплачуються компенсації малозабезпеченим верствам населення у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги; було зареєстровано міську громадську організацію волонтерів, з якою співпрацює управління. Також було відкрито перший дитячий будинку сімейного типу 1 листопада 2006 року.

 Фото 16. Працівники відділення медико-соціальної реабілітації пенсіонерів та інвалідів. Перший ряд: Соляр В.А., Буйновська О.І., Бердюгіна Т.А., Малюх В.В. Другий ряд: Мушинська Н.О., Величко Л.В., Поткіна Л.І.

 Фото 17. Працівники відділення соціальної допомоги вдома. Перший ряд: Харламова О.О., Старченко Л.А., Гаврилюк Г.Й., Морозіхіна Т.В. Другий ряд: Семененко Н.П., Залінян Е.Б., Бондаренко Л.В., Маркіна Н.М., Матвійчук Г.І.

 У 2006 році знову відбулася реорганізація управління праці та соціального захисту населення. До цього року соціально-оздоровчий центр “Турбота”, у складі якого було відділення медико-соціальної реабілітації пенсіонерів та інвалідів і відділення соціальної допомоги на дому, існував як відокремлений підрозділ у складі управління, на відміну від інших відділень (відділення з обслуговування ветеранів війни і праці та надання матеріальних допомог та відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів). З початку 2007 року СОЦ “Турбота” перестав існувати відокремлено.

Уманець Лідія Семенівна представляє партію “БЮТ” в Южноукраїнській міській раді. Продовжує працювати для городян і захищає їх інтереси, як робила це і раніше на посаді начальника управління праці та соціального захисту населення.

 Фото 18. Уманець Лідія Семенівна та Бизова Валентина Олександрівна. 2009 рік. Громадські слухання.

З 21.10.2008р. продовжила справу свої попередників Легка Людмила Юхимівна, яка народилася 9 вересня 1956 році у м.Первомайськ Миколаївської області. Вона має вищу освіту, яку здобула в Одеському технологічному інституті харчової промисловості. Людмила Юхимівна на посаді начальника управління плідно працювала більш ніж два роки та звільнилася з посади у звязку з виходом на пенсію. За цей час було відкрито відділення соціально-побутової допомоги, за допомогою якого розширено коло послуг, що надаються управлінням праці соціально незахищеним громадянам міста. На кошти міського бюджету було придбано сходовий мобільний підйомник для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Багато інвалідів не мали можливості не тільки відвідувати установи міста, але не могли навіть вийти у двір будинку, щоб подихати свіжим повітрям і поспілкуватися з людьми. Тепер вони із задоволенням користуються новою послугою. Також з початку серпня 2009 року і по теперішній час перукар комунального закладу «Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська надає безкоштовно послуги пільговій категорії населення. Це дуже важливо для малозабезпечених громадян. 

Легка Людмила Юхимівна.

При затверджені програми „Турбота” на 2009-2012р.р. передбачено нові направлення: компенсація 25% за комунальні послуги ветеранам Великої Вітчизняної війни; придбання автомобіля для перевезення інвалідів; стипендія міського голови громадянам міста, яким виповнилося 100 років; поетапне забезпечення лікарськими засобами інвалідів І та ІІ групи загального захворювання на 50%.

Так по крихті збираючи досвід колег, докладаючи своє бачення різних форм і видів соціального захисту населення, вкладаючи у працю свої знання та вміння, будучи відданими справі, керівники управління праці та соціального захисту населення разом з трудовим колективом протягом уже близько двох десятків років стоять на захисті інтересів самих вразливих жителів міста. 

На даний час управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради очолює Гехад Ельвіра Есендуллахівна, яка призначена на посаду начальника управління 26 вересня 2011 року.

 ІІ.Спеціалісти, які пропрацювали 10 і більше років у системі соціального захисту населення. 

Хоч система соціального захисту ще молода, але є багато фахівців, які віддано працюють у ній більше 10 років.

Сербенко Зосима Андріївна (1955р.н.) з 10.07.1985р. до 21.04.1991р. в Арбузинському районному відділі соціального забезпечення займала посаду інспектора. Потім була переведена до виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради соціальним робітником у відділ соціального забезпечення, де працювала з 22.04.1991р. до 31.08.1992р. Коли було створено територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, її було переведено до нього, де з 09.01.1993р. до 13.08.2004р. надавала послуги на дому одиноким непрацездатним і пенсіонерам. Загалом у системі соціального захисту населення Зосима Андріївна Сербенко працювала 19 років.

Занозіна Ніна Володимирівна (1950р.н.) – також є одним з найперших спеціалістів управлінні праці та соціального захисту населення. З 02.10.1991р. була призначена на посаду інспектора з працевлаштування пенсіонерів, потім з 18.10.1991р. її переведено на посаду інспектора з нарахування пенсій. З часом Ніна Володимирівна набуває досвіду і з 07.10.1992р. вона вже старший інспектор. ЇЇ кар’єра стрімко зростає. Коли створюється відділ субсидій, у керівництва немає сумніву в тому, що саме цей компетентний та досвідчений працівник зможе налагодити роботу нового структурного підрозділу. І з 03.05.1995р. її переведено на посаду завідуючої відділом субсидій. З 01.11.2002р. вона – начальник відділу субсидій, з 02.03.2004р. – заступник начальника управління, начальник відділу субсидій, з 28.08.2006р. – заступник начальника управління з питань державних гарантій та компенсацій. Коли настав час іти на заслужений відпочинок, Ніна Володимирівна виявила бажання продовжити працювати в управлінні праці та соціального захисту населення. Термін перебування на службі в органах місцевого самоврядування було продовжено. У системі соціального захисту Занозіна Н.В. працювала майже 17 років. Як ніхто інший, вона найкраще знає усі проблеми системи. Ніна Володимирівна також добре знає, з якими бідами зіштовхуються постійні відвідувачі управління праці та соціального захисту населення. Свій цінний досвід вона передала працівникам відділу, який очолювала 11 років. Навіть пішовши на заслужений відпочинок, Ніна Володимирівна не забуває про рідне управління. Вона відвідує колег, які завжди раді її бачити.

У свій час під керівництвом Занозіної Н.В. працювала Гурова (Позивайло) Світлана Іванівна (1963р.н.), яка була прийнята на посаду інспектора з виплати пенсії та допомоги відділу соціального забезпечення Южноукраїнського виконкому з 03.11.1992р. З 25.12.1995р. Світлана Іванівна – спеціаліст по призначенню допомоги відділу субсидій. Звільнилася вона 12.11.2004р. з посади спеціаліста ІІ категорії відділу субсидій, соціальних гарантій та компенсацій у зв’язку з виходом на пенсію по інвалідності. Стаж її роботи в УП та СЗН – 12 років.

Огаркова Людмила Олександрівна (1953р.н.) 29.03.1993р. була прийнята на посаду коменданта територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, з 10.10.1994р. її обов’язки розширено за рахунок 0,5 ставки касира тер. центру. З 06.03.2001р. Людмила Олександрівна перейшла на посаду культпрацівника соціально-оздоровчого центру “Турбота”. Ця посада їй була близька, адже у свій час вона закінчила Костромське культурно-просвітнє училище. Огаркова Л.О. займалася організацією дозвілля відпочивальників СОЦ “Турбота”. Готувала різноманітні заходи, щоб людям похилого віку було цікаво, щоб їм легше було знайти собі друзів серед підопічних центру. Тому що для них важлива не стільки медична реабілітація, скільки – соціальна. Протягом майже 14 років всі свої знання, уміння, досвід         Огаркова Л.О. віддавала на різних посадах у соціально-оздоровчому центрі “Турбота”. Коли хворіли соціальні робітники, Людмила Олександрівна розуміла, що їх підопічні потребують допомоги щоденно. Тому завжди охоче відкликалася на прохання замінити. Звільнилася вона з посади культпрацівника у зв’язку зі зміною місця проживання 08.11.2006р.

Сербенко Віту Анатоліївну (1974 р.н.) можна вважати продовжувачем династії у системі соціального захисту населення. Адже вона прийшла до справи соціального захисту услід за своєю мамою, Сербенко Зосимою Андріївною. Віта Анатоліївна має найбільший період роботи в Южноукраїнському управлінні праці та соціального захисту населення. ЇЇ трудова діяльність розпочалася у територіальному центрі обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, у якому вона почала працювати буфетницею з 11.10.1993р., відразу після закінчення Арбузинського професійно-технічного училища. 22 серпня 1994 року Сербенко В.А. була переведена на посаду соціального робітника. 10 років Віта Анатоліївна віддала роботі з людьми похилого віку. Стала для них незамінною помічницею. Не дивлячись на те, що була ще зовсім молодою дівчиною, вона знаходила зі старими, немічними людьми спільну мову. Адже з нею ділилася своїм досвідом мама, Зосима Андріївна Сербенко.

Деяких підопічних Віта Анатоліївна обслуговувала протягом 5-7 років поспіль. І вони їй повністю довіряли, а довіра – це найвища нагорода для соціального робітника. Молода соціальна робітниця неодноразово перемагала у міському конкурсі “Кращий соціальний робітник міста”, ставала призером обласного конкурсу. А це говорить про те, що вона й справді краща. У цьому її підопічні ніколи не сумнівалися.

Сербенко Віта Анатоліївна.

Ще одна з найперших працівниць колишнього територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Чебатухіна Людмила Миколаївна (1963 р.н.), яка була прийнята на посаду санітарки 13.10.1993р. Людмила Миколаївна завжди була дуже відповідальною працівницею. То ж коли знадобилася її допомога, вона погодилася взятися за надомне обслуговування одиноких людей похилого віку. З 01.11.1993р. до 17.02.1995р. поряд з основною роботою виконувала обов’язки соціального робітника. Майже 15 років Людмила Миколаївна працювала у                   СОЦ “Турбота”. Вона звільнилася у зв’язку зі зміною місця проживання. Але і колеги, і відпочивальники завжди пам’ятатимуть її не тільки як старанну та відповідальну працівницю, але і як дуже хорошу людину.

Одночасно з Чебатухіною Л.М. до територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян прийшла і Данільчук Любов Володимирівна (1954р.н.). З 18.10.1993р. вона приступила до виконання обов’язків санітарки. Любов Володимирівна також з 01.11.1993р. до 17.02.1995р. поряд з основною роботою виконувала обов’язки соціального робітника. Була сумлінним працівником, дисциплінована та відповідальна. Вона пропрацювала санітаркою-прибиральницею 11 років і 10 місяців. 17.08.2005р. Любов Володимирівна Данільчук була виключена з облікового складу соціально-оздоровчого центру “Турбота” у зв’язку зі смертю. 

            Любов Володимирівна залишила по собі доньку, Харламову (Білу) Олену Олександрівну (1976р.н.), яка стала представницею ще однієї династії у системі соціального захисту населення. Олена Олександрівна у 1994 році закінчила Арбузинське професійно-технічне училище №39 і одразу після його закінчення прийшла до територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Вона стала соціальним робітником, яким працює і до нині. Цій справі вона віддала уже 16 років. Олена Олександрівна гідно продовжує справу своєї мами. Адже праця соціального робітника дуже важка і надзвичайно важлива. Багато одиноких людей похилого віку потребують допомоги, турботи й уваги. В Олени Олександрівни завжди вистачає терпіння і такту у спілкуванні з ними. Їй притаманні такі якості, як добросовісність, ініціативність, оперативність у роботі, доброзичливість, чуйність та повага до людей похилого віку. Багато добрих слів можна почути на адресу Олени Олександрівни від її підопічних.

 Буйновська (Мокрогуз) Ольга Іванівна та Малюх Валентина Василівна

Буйновська (Мокрогуз) Ольга Іванівна (1975р.н.) – одна з найдосвідченіших працівниць управління праці та соціального захисту населення. Незважаючи на свій молодий вік, вона користується повагою та авторитетом серед колег та підопічних. А розпочала вона свій трудовий шлях 14 років тому з 07.04.1995р. соціальним робітником територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, як і Харламова О.О., відразу після закінчення навчання в Миколаївському професійно-технічному училищі №26. Потім Ольга Іванівна з 01.08.1995р. була переведена на посаду санітарки-роздатчиці територіального центру. А з 23.06.2008р. і до сьогодні вона продовжує працювати вже на посаді молодшої медичної сестри-прибиральниці відділення соціально-медичних послуг. Ольга Іванівна – життєрадісна і щира людина. І як старанну і відповідальну працівницю її дуже цінують. Саме такі, як вона, і сприяють тому, що на відпочинок у нашу територіальний центр не один раз із задоволенням приходять южноукраїнці похилого віку.

Федчун (Базарова) Наталія Михайлівна (1975 р.н.) також починала у територіальному центрі обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян з 28.04.1995р. на посаді касира. Там вона працювала до 06.07.1998р. Потім Наталію Михайлівну перевели на посаду заступника головного бухгалтера управління соціального захисту населення за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади. Після впорядкування структури управління її було переведено з 03.01.2006р. на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності. Після 12 років роботи 31.07.2007р. Наталія Михайлівна звільнилася у зв’язку з переведенням на іншу роботу.

 Залінян Емма Бабкенівна (1951р.н.) – соціальний робітник з 14-річним стажем. Вона працює соціальним робітником з 05.07.1995р. Емма Бабкенівна стала для свої підопічних рідною людиною, без якої вони вже не уявляють свого життя. ЇЇ родина давно звикла до того, що вона затримується, виконуючи якісь доручення свої стареньких. Якщо матеріальну підтримку можна виразити у грошах, а фізичну – кількістю візитів, то нічим не виміряти моральну підтримку, яку одержують наші підопічні від Емми Бабкенівни. Увага, турбота, добре слово, впевненість у тому, що про тебе пам’ятають, завжди відгукнуться на твоє прохання, зрозуміють твій біль – додають старій та одинокій людині сил і наповнюють її життя змістом.

Соціальні робітники опікуються людьми похилого віку, а спеціалісти управління займаються соціальним захистом інших незахищених категорій населення. Це і ліквідатори аварії на ЧАЕС, і потерпілі від Чорнобильської катастрофи, й інваліди, і учасники бойових дій, ветерани війни та праці, і малозабезпечені та багатодітні сім’ї, і мами, що знаходяться у відпустках по догляду за дітьми, та багато інших. У наш нелегкий час, коли економіка країни у скрутному становищі, кількість незахищених зростає. І допомогти їм, підтримати їх може тільки система соціального захисту. Не менш важливою, ніж у соціальних робітників, є робота інших спеціалістів управління. Вони призначають і нараховують допомоги різних видів, направляють на навчання та на лікування інвалідів, надають інвалідні візки та інші технічні засоби реабілітації людям з обмеженими фізичними можливостями, забезпечують гарячим харчуванням та продуктовими наборами малозабезпечених громадян міста, оформляють пільги за користування житлово-комунальними послугами, опікуються розв’язанням проблем оплати та охорони праці, соціально-трудових відносин та зайнятості, займаються соціальною реабілітацією дітей-інвалідів, забезпечують путівками на санаторно-курортне лікування громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни та інвалідів. Тобто їх робота пов’язана з вирішенням найгостріших, найболючіших проблем жителів міста. І це далеко не повний перелік справ, якими займаються наші фахівці. Сьогодення ставить перед управлінням праці та соціального захисту населення нові завдання, щороку розширює і без того масштабне поле його діяльності.

Заступник начальника управління з питань соціальної допомоги Колесіна Алла Федорівна (1957р.н.) також працювала в управлінні майже з початку його заснування. На державній службі більше ніж 25 років. У системі соціального захисту починала інспектором з працевлаштування інвалідів (з 30.11.1995р. до 10.01.2000р.), потім майже рік працювала на посаді спеціаліста з питань кадрової роботи, контролю та навчально-методичної роботи. І з 01.12.2000р. її досвід знадобився на посаді заступника начальника управління, завідуючої відділом соціальних питань. А з 01.10.2002р. Алла Федорівна була заступником начальника управління з соціальних питань. Вона опікувалася одним з найважливіших напрямків соціального захисту. Алла Федорівна стояла на варті соціального захисту інвалідів, ветеранів війни і праці, одиноких і малозабезпечених людей похилого віку. Саме до неї зверталися за допомогою старенькі жителі нашого міста. І вона разом зі своїми підлеглими вирішувала проблеми, з якими зіштовхуються їх підопічні.

 Колесіна Алла Федорівна. 

Відділ державних соціальних допомог є одним з найстарших у нашому управлінні. Він з’явився у 1995 році. Назва цього відділу постійно мінялася, відповідно до того, як розширювалося коло діяльності, якою займалися його спеціалісти. А робота фахівців відділу державних соціальних допомог полягає у соціальному захисті сімей з дітьми, малозабезпечених громадян міста. У цьому відділі є три спеціаліста, які працюють у ньому більше 10 років.

 Карпенко Лілія Джанівна.    

Карпенко Лілія Джанівна (1970р.н.), з 01.10.1995р. до теперішнього часу,  14 років віддала  роботі з призначення державних допомог та субсидій. Від якості роботи Лілії Джанівни залежить те, чи в повному обсязі буде призначе-но соціальну допомогу, компенсаційні виплати та пільги   потребуючим. Вона, як досвідчений працівник, ділиться своїм досвідом з молодшими своїми колегами. Саме Лілія Джанівна у разі відсутності начальника відділу виконує його обов’язки.

  Демчевська Любов Миколаївна.

Асєєва Валентина Анатоліївна (1965р.н.) – одна з тих трьох спеціалістів, які працюють у відділі ледь не спочатку його заснування. Вона прийшла до управління праці та соціального захисту населення разом з Демчевською Любов’ю Миколаївною. Вони були прийняті в один день – 15.05.1998р. Так і працюють вже дванадцятий рік пліч о пліч.

В нашому управлінні праці та соціального захисту населення працюють не тільки справжні знавці своєї справи, але й просто небайдужі люди. Вони завжди готові допомогти кожному, хто цього потребує. Вони працюють з такою категорією громадян, яка найбільш незахищена, яка потребує і матеріальної допомоги, і звичайного людського співчуття та уваги. Праця у соціальній сфері важка перш за все морально. Кожного дня зіштовхуєшся з людським горем: одинокі, не потрібні рідним, старенькі бабусі і дідусі; сироти та інваліди; малозабезпечені громадяни, які щодня ледь зводять кінці з кінцями; одинокі мами з дітьми, про яких знати не хочуть їх рідні татусі... Але ж їх щира вдячність гріє серце кожному працівникові і є найкращою нагородою за працю. Хоча наші спеціалісти працюють, не очікуючи на подяку, тому що захищати слабких повинні сильніші. Це наш обов’язок. Працівники соціальної сфери стоять на захисті інтересів потребуючих уваги суспільства, самовіддано служать обраній справі, чуйністю та щедрістю душі допомагають людям долати життєві труднощі.

Управління працює за трьома основними направленнями.

Одним із основних направлень є забезпечення надання передбачених законодавством пільг та допомог з державного та обласного бюджетів (малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, інвалідам та дітям-інвалідам, ветеранам війни і праці, особам постраждалим внаслідок політичних репресій та внаслідок Чорнобильської катастрофи, надання населенню субсидій, перевірка правильності призначення пенсій). Цим напрямком діяльності керує заступник начальника управління з питань державних соціальних допомог Заболотна Лариса Володимирівна (1970р.н.), яка працює в установі лише два роки, але проявила себе не тільки як активний та ініціативний керівник, але і як чуйна, товариська та життєрадісна людина.

 Заболотна Лариса Володимирівна.

 Філонова Олена Миронівна.

Друге направлення, за яким працює управління, - це здійснення контролю за забезпеченням соціального захисту працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, якістю проведення атестації робочих місць, легалізацією робочих місць, встановленням відповідно до законодавства розмірів заробітної плати та порядку її виплати, контроль та реєстрація колективних договорів та угод, участь у веденні колективних переговорів та вирішенні колективних трудових спорів. Здійснює керівництво зазначеного напрямку заступник начальника управління, начальник відділу з питань праці та зайнятості Філонова Олена Миронівна (1968р.н.). У зазначеному відділі Олена Миронівна працювала на посаді головного експерта праці з 21.11.2000р. до 30.11.2008р. На посаду заступника начальника управління, начальника відділу з питань праці та зайнятості вона була призначена 01.12.2008р.

Важливим напрямком роботи управління є організація обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, які потребують соціального обслуговування. Цей напрямок працює під керівництвом одного з найдосвідченіших працівників нашого управління – заступника начальника управління з питань соціальної допомоги Кучеренко Нелі Андріївни. Під опікою Нелі Андріївни та її підлеглих знаходяться найвразливіші громадяни міста. Це одинокі непрацездатні люди похилого віку, інваліди, пенсіонери, ветерани війни і праці, потерпілі від репресій, бездомні громадяни, особи, звільнені з місць позбавлення волі. Це дуже складний і важливий напрямок діяльності у сфері соціального захисту населення.

 Губар Людмила Миколаївна.

           Головний бухгалтер управління, начальник відділу бухгалтерського обліку та господарських питань Губар Людмила Миколаївна (1965р.) очолює напрямок роботи, пов’язаний з виплатами різних видів допомог, субсидій та компенсацій. ЇЇ відділ забезпечує відповідно до законодавства вирішення питань про виплату компенсацій та надання пільг ветеранам війни та праці, дітям війни, особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертвам нацистських переслідувань та реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами. Вирішує питання про виплату компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим пільговим категоріям. Під керівництвом Людмили Миколаївни здійснюється складання проекту кошторисів, плану асигнувань та розрахунків, лімітних довідок з утримання апарату управління; утримання відділення медико-соціальної реабілітації пенсіонерів та інвалідів; фінансування програми „Турбота” та заходів до свят, фінансової підтримки міських товариств.

 Колектив управління праці та соціального захисту населення.

 Колектив управління складається із працівників зі стажем роботи в установі від 5 років до 14 та тих, хто зовсім недавно почав тут працювати. Досвідчені фахівці діляться знаннями з новачками у системі соціального захисту. Багато молодих спеціалістів влилося в колектив. Але для згуртування колективу нарад, навчань і щоденного робочого спілкування недостатньо. Для того, щоб колектив був цілісним організмом, в управлінні продовжуються давні традиції та започатковуються нові. Наприклад, відмічання свят. Це і Новий рік, і День працівника соціальної сфериі 8 Березня, і День місцевого самоврядування, і День захисника Вітчизни, і навіть 1 квітня. У державні свята, крім офіційної частини, коли начальником управління відмічаються подяками та грамотами кращі працівники, обов’язково є і неофіційна частина. Це і жартівливі конкурси, і зовсім несерйозний інструктаж з техніки безпеки на свята, і стінні газети з привітаннями, першоквітневі жарти і т.ін. За допомогою стінної газети колектив вітає іменинників з Днем народження.

Начальник ГУП та СЗН Сивопляс О.В. з начальниками управлінь області.

 3 березня 2010 року відбулося засідання колегії головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

Основним питання порядку денного стали підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення області та підпорядкованих йому установ за 2009 рік та пріоритетні напрямки діяльності на 2010 рік.

Враховуючи підсумки роботи управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад, будинків-інтернатів за 2009 рік, дипломом та відзнакою нагороджено колектив управління праці та соціального захисту населення виконкому Южноукраїнської міської ради за високі досягнення у вирішенні питань соціального захисту населення міста за підсумками роботи 2009 року.

18 червня 2010 року з нагоди створення на Миколаївщині системи соціального забезпечення відбулися урочисті зустрічі з людьми, які очолювали та очолюють установи праці та соціального захисту населення області. В ювілейному зібрані взяли участь майже 100 осіб. Місцем зустріч колег різних поколінь стало  наше місто.

Міська рада та особисто секретар міської ради Іван Костянтинович Охрімчук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Поліканіна Галина Володимирівна, начальник управління праці та соціального захисту населення Людмила Юхимівна Легка, працівники управління подбали, щоб гостям було зручно та цікаво.

Начальник ГУПСЗН Сивопляс О.В., секретар міської ради Охрімчук І.К., заступник міського голови Поліканіна Г.В. під час урочистої зустрічі .

Учасники зустрічі відвідали меморіальний комплекс бойової слави та військової техніки, ознайомилися з експонатами музею військової техніки та козацької слави, поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим під час Великої вітчизняної війни воїнам.

Побували на екскурсії по місту, відвідали Ташлицьку гідроакумулюючу  та Южноукраїнську атомну електростанції. Вшанували пам’ять воїнів Радянської армії, які форсували Південний Буг у березні 1944-го, та поклали квіти біля пам’ятного знаку на скелі Пугача.

Начальник ГУПСЗН Сивопляс О.В. та колишній начальник ГУПСЗН Шклярський Ю.О., начальник УПСЗН Южноукраїнської МР Легка Л.Ю.  на покладанні квітів загиблим воїнам-визволителям.

 Ветерани системи щиро раділи зустрічі з колегами, з якими створювали систему, ділилися спогадами зі своїми наступниками. Розмовам не було кінця, і ніхто не хотів розлучатися, але люди і справи чекали на тих, хто сьогодні реалізує соціальну політику держави.   

ІІІ. Етапи реорганізації управління. 

З червня 1987р. до липня 1994р. у міському виконавчому комітеті працював відділ соціального забезпечення, створений згідно з рішенням Южноукраїнської міської ради народних депутатів від 24.06.1987р. №1/4.

Рішенням Южноукраїнської ради народних депутатів Миколаївської області від 24.11.1992р. № 533 було створено територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. У територіальному центрі працювало відділення денного та стаціонарного перебування, яке пізніше стало називатися відділенням медико-соціальної реабілітації, та відділення соціальної допомоги на дому.

Згідно з рішенням Южноукраїнської міської ради народних депутатів від 27.07.1994р. №321 було створено управління соціального захисту населення.

У травні 1995 року створено відділ субсидій розпорядженням Миколаївської обласної ради народних депутатів від 20.04.1995р. №256-р.

У 1997 році було відкрито відділення ранньої-соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яке тепер має назву відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Управління соціального захисту населення 11.09.2000р. було реорганізовано в управління праці та соціального захисту населення. Тоді ж територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян було перейменовано на соціально-оздоровчий центр “Турбота”.

Восени 2000 року було створено відділ праці та зайнятості.

1 березня 2004 року в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради був створений відділ по роботі з постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У зв’язку з реорганізацією управління праці та соціального захисту населення, з січня 2007 року СОЦ “Турбота” перестав існувати як відокремлений підрозділ у складі управління. Відділення медико-соціальної реабілітації пенсіонерів та інвалідів і відділення соціальної допомоги на дому продовжили свою роботу у складі управління, як інші структурні підрозділи.

З 03.08.2009р. почало працювати відділення соціально-побутової допомоги.

1 жовтня 2010 року відповідно до рішення Южноукраїнської міської ради від 27.08.2010 №1348 відбулася реорганізація управління праці та соціального захисту населення шляхом виділення із структури управління відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-медичних послуг, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів та створення на їх базі комунального закладу ”Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська”, який очолила  Богачова Олена Анатоліївна.

 Богачова Олена Анатоліївна