З А Т В Е Р Д Ж Е Н О
рішенням виконавчого комітету
Южноукраїнської міської ради
від 22.09.2010 №346
1.Загальні положення
Цей Порядок розроблено відповідно до пп. 1, 7 п. “а” ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про планування і забудову територій», ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045 “Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах”, наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 12.05.2009 №127 “Про затвердження Методики визначення відновної вартості зелених насаджень”, Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території міста Южноукраїнська, затверджених рішенням Южноукраїнської міської ради від 27.08.2010 №1359.
Порядок визначає процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників ( далі зелених насаджень) на території міста Южноукраїнська.
2. Терміни
Терміни, які вживаються у цьому Порядку:
відновна вартість зелених насаджень (дерево, кущ, газон, квітник) – це вартість, яка визначає їх цінність, включаючи витрати на відновлення.
Терміни, що не визначені у цьому розділі, вживаються у значенні, встановленому чинним законодавством.
3. Порядок видалення зелених насаджень
3.1. Видалення зелених насаджень здійснюється у разі:
реалізації генерального плану розвитку міста;
реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;
знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев;
ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах;
відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
досягнення деревом вікової межі;
ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
3.2. Видалення зелених насаджень на території міста Южноукраїнська здійснюється за рішенням управління житлово-комунального господарства Южноукраїнської міської ради (далі УЖКГ) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 3.12-3.15 цього Порядку).
3.3. Підставою для прийняття рішення є заява на ім’я міського голови юридичної чи фізичної особи (далі –заявник) про видалення зелених насаджень.
До заяви додаються наступні документи:
документ, що посвідчує право на земельну ділянку (копія державного акту на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою, або договору оренди);
ситуаційний план місцевості, погоджений з балансоутримувачем зелених насаджень, розташованих на орендованій ділянці, де обов’язково вказано:
зелені насадження, які попадають у зону будівництва, або розташовані поряд (відстань менше ніж 5 м) та при проведенні будівельних робіт можуть бути пошкодженні;
протокол проведення громадських слухань або письмове погодження на знесення зелених насаджень заінтересованими особами (власників сусідніх помешкань).
Заява на видалення зелених насаджень у зв’язку із забудовою надається після проведення громадських слухань, передбачених Законом України «Про планування і забудову територій».
3.4. УЖКГ протягом трьох днів видає наказ про затвердження складу комісії для обстеження зелених насаджень. До складу комісії включаються представники заявника, УЖКГ, управління розвитку інфраструктури Южноукраїнської міської ради (далі УРІ), балансоутримувача зелених насаджень та інших заінтересованих організацій.
3.5. Комісія, у п’ятиденний строк після її затвердження, визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці та балансоутримувач зелених насаджень складає акт (4 примірники) обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню (зрізуванню або пересадженню), за зразком, затвердженим Міністерством з питань житлово-комунального господарства України, у якому зазначаються:
розмір відновної вартості зелених насаджень, яку нараховує балансоутримувач, згідно з Методикою визначення відновної вартості зелених насаджень, та надає розрахунок на перевірку до УЖКГ, у разі прийняття рішення про зрізування зелених насаджень;
номер договору, укладеного заявником та балансоутримувачем зелених насаджень про пересадження зелених насаджень та догляд за ними на протязі 3-х років у разі прийняття рішення про пересадження зелених насаджень. Копія вищевказаного договору додається до акту.
У разі, якщо зелені насадження гинуть на протязі 3 років після пересадження, заявник сплачує їх відновну вартість.
3.6. УЖКГ у триденний строк подає на погодження до Державного управління охорони навколишнього природного середовища акт обстеження зелених насаджень (поштою або особисто заявником).
3.7. УЖКГ у триденний строк, після погодження акту Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища, видає наказ про видалення зелених насаджень, в якому зазначаються дані про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і які залишаються на земельній ділянці, і наступного дня видає заявнику його копію для оплати відновної вартості.
У разі прийняття рішення про пересадження зелених насаджень та наявності договору утримання на протязі трьох років видається наказ про пересадження.
3.8. Заявник сплачує відновну вартість зелених насаджень та надає до УЖКГ підтверджуючий документ про оплату.
3.9. УЖКГ видає заявнику ордер на видалення зелених насаджень за зразком, затвердженим Міністерством з питань житлово-комунального господарства України, не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.
3.10. Заявник, дотримуючись правил безпеки, проводить видалення або пересадження зелених насаджень за власний рахунок.
3.11. Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі:
реалізації генерального плану розвитку міста;
реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;
знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев;
ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах;
відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередач, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
досягнення деревом вікової межі;
ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації;
будівництва культових будівель та будівель, необхідних для їх обслуговування, що здійснюється релігійними організаціями, статути(положення) яких зареєстровано в установленому законом порядку (за умови погодження такого будівництва з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та Державним комітетом України у справах національностей та релігій).
3.12. Видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об'єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта обстеження зелених насаджень, що складається відповідно до пункту 3.5 цього Порядку.
3.13. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта обстеження відповідно до пункту 3.5 цього Порядку.
3.14. Видалення зелених насаджень на території Меморіалу воїнам-визволителям та кладовищі здійснюється за рішенням балансоутримувача без сплати їх відновної вартості.
3.15. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.
3.16. Відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі, сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи.
4. Прикінцеві положення
4.1. Пропозиції про зміни і доповнення до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території міста Южноукраїнська мають право вносити виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради, постійні комісії міської ради та депутати міської ради.
4.2. У випадку внесення змін до чинного законодавства відповідні зміни вносяться і до цього Порядку.